KGHM Polska Miedź S.A. sponsorem strategicznym #VolleyWrocław

KGHM Polska Miedź S.A. został sponsorem wrocławskich siatkarek. Umowa kontynuuje współpracę, jaką Grupa KGHM podjęła w październiku zeszłego roku z #VolleyWrocław. Wtedy sponsorem został Centrozłom Wrocław S.A. – spółka-córka KGHM-u.

KGHM Polska Miedź S.A. to spółka strategiczna, jedna z największych polskich Spółek Skarbu Państwa, jeden z czołowych producentów miedzi i srebra rafinowanego na świecie. KGHM jest mecenasem kultury, nauki i sportu. Regularnie angażuje się inicjatywy zarówno o zasięgu lokalnym, jak i ogólnopolskim, skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Jako firma społecznie odpowiedzialna KGHM chce pozytywnie oddziaływać na otoczenie oraz wspierać rozwój cennych inicjatyw w wielu obszarach życia społecznego, szczególnie kultury, sportu i nauki. Takie działania przynoszą korzyści nie tylko spółce KGHM, ale również ważnym interesariuszom.


W październiku ubiegłego roku Centrozłom Wrocław S.A. – spółka-córka Grupy KGHM Polska Miedź została sponsorem wrocławskich siatkarek. Już wtedy zapowiedziano, że umowa może być początkiem większej współpracy. Dziś klub na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej poinformował, że KGHM Polska Miedź S.A. został strategicznym sponsorem wrocławskiego klubu.


Na początku sezonu, gdy #VolleyWrocław podpisywał umowę z Centrozłomem, mówiliśmy, że wierzymy, że po nim przyjdzie jeszcze większy sponsor. Dziś przychodzi czas na podpisanie umowy ze spółką-matką Centrozłomu – KGHM Polska Miedź S.A. To bardzo ważny moment dla Dolnego Śląska. To ważne, by polskie firmy, również Spółki Skarbu Państwa, inwestowały w siatkówkę żeńską. Jesteśmy równy tydzień po podpisaniu czteroletniej umowy z Tauronem, która obejmie Ligę Siatkówki Kobiet i pierwszą ligę męską jako sponsor tytularny. KGHM podejmuje strategiczną decyzję, która w moim przekonaniu jest bardzo ważnym przesłaniem dla innych firm: siatkówka jest dobrym produktem biznesowym i warto w nią inwestować – powiedział Ryszard Czarnecki, Wiceprezes PZPS.


KGHM ma sport w DNA. Jest wiele dyscyplin i klubów, które wspieramy. Są to chociażby piłka ręczna, siatkówka czy piłka nożna. Wydaje się to naturalne, że postanowiliśmy wesprzeć kolejny dolnośląski klub - #VolleyWrocław. Tym bardziej, że jest to klub ze stolicy naszego regionu. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie dobrym prognostykiem dla zawodniczek i dla samego klubu. Mam nadzieję, że wrócimy do pięknych tradycji sprzed kilku lat, które wszyscy mamy w pamięci. To, że w klubie grają same zawodniczki z Polski w krótkiej perspektywie może nie wydawać się najlepszym rozwiązaniem, ale długofalowo to najlepsze, co może spotkać polską siatkówkę. Dziewczyny się rozwijają i w przyszłych latach będą stanowiły o sile reprezentacji. Klubowi życzymy szczęścia, które w sporcie jest bardzo potrzebne – powiedział Adam Bugajczuk, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju KHGM Polska Miedź S.A..


Chciałbym powitać KGHM w polskiej rodzinie siatkarskiej, której żeńską część reprezentuje #VolleyWrocław. Jesienią podpisana została umowa z Centrozłomem. Wiele osób powątpiewało w to, że sam KGHM zechce zainwestować w ten klub. Tak się jednak stało, a wielkie zaangażowanie w tę współpracę miał prezes #VolleyWrocław Jacek Grabowski i wiceprezes PZPS Ryszard Czarnecki. Wierzę, że wrocławski klub godnie będzie reprezentował żeńską siatkówkę nie tylko w Polsce, ale być może już niedługo w Europie – powiedział Paweł Wachowiak – Wiceprezes PZPS oraz Prezes DZPS


Niewątpliwie wszyscy pamiętamy, jak jeszcze kilka lat temu nasz klub walczył o najwyższe cele. Jestem jednocześnie przekonany, że w najbliższy czasie wrócimy do tego poziomu, choć na ten moment musimy walczyć o to, by utrzymać się w LSK. Najbliższych rywali nie powinniśmy się obawiać, bo jesteśmy sportowo z innej półki. Mamy też wiele zawodniczek z ogromnym potencjałem – to oczywiście będziemy się starać pokazać na boisku. Dzisiejsze spotkanie to dla nas bardzo ważny moment. Jestem pewien, że podpisana dziś umowa z KGHM-em będzie nowym otwarciem i dzięki niej będziemy budować siatkówkę na najwyższym poziomie. Zrobimy wszystko, aby zasłużyć sobie na to, by po latach dalej być sponsorowanym przez tak wielką firmę – powiedział Jacek Grabowski – Prezes fundacji Volley Wrocław, Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A. oraz gospodarz dzisiejszego spotkania.


7 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023