Javier Tebas otwarcie o stratach La Liga

Prezydent najwyższej ligi piłkarskiej w Hiszpanii, jaką jest La Liga Javier Tebas zasugerował, że rozgrywki mogą powrócić do 28 maja. To scenariusz bardzo optymistyczny. Jednocześnie Prezydent zaznaczył, że jeżeli reszta sezonu będzie musiała zostać odwołana liga może stracić ponad 1 miliard Euro!"W przypadku nieukończenia sezonu z powodu pandemii COVID-19 La Liga poniesie ogromne straty. Zabraknie pieniędzy z UEFA, z dnia meczowego oraz transz jakie wypłacić ma nam telewizja. Ogromne straty zanotujemy też z powodu braku kibiców na trybunach, szacujemy, że będzie to około 150 milionów Euro. Nawet w przypadku wznowienia rozgrywek na stadionach nie pojawią się kibice dopóki służba zdrowia na to nie zezwoli". - powiedział Prezydent La Liga Javier Tebas


Obecnie La Liga razem z UEFA pracuje nad trzema terminami powrotu do gry pierwszy to wspomniany już wcześniej 28 maja, drugi to 6 czerwca i ostateczny 28 czerwca.

21 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023