Gdańsk przeznaczy prawie 90 milionów złotych na sport

Miasto Gdańsk zwiększa budżet na sport zawodowy dla gdańskich zespołów i zawodników. Blisko 60 milionów zł przeznaczonych ma być na dzieci i młodzież w ramach zajęć lekcyjnych i pozaszkolnych, 27 mln zł wesprze gdańskie kluby sportowe i zawodników.Prezydent Aleksandra Dulkiewicz o planach wsparcia gdańskiego sportu roku 2021 poinformowała w czwartek, 7 stycznia. Miejsce konferencji prasowej wybrano nieprzypadkowo - na przystani wioślarskiej przy ul. Siennickiej na Dolnym Mieście, bowiem sporty wodne są jednym z priorytetów w polityce Miasta.


60 mln zł na sport dzieci i młodzieży


Budżet przeznaczony na zajęcia sportowe w szkołach i poza nimi wynosi w 2021 roku 60 mln zł. Z tych środków finansowane jest m.in. 130 etatów dla nauczycieli - trenerów, ale także funkcjonowanie uczniowskich klubów sportowych oraz wyjazdy na zawody, czy utrzymanie obiektów sportowych, hal, pływalni.


- Konsekwentna, codzienna praca jest kluczem do sukcesu. Kiedy opłacamy pracę trenerów, wychowawców, inwestujemy w sprzęt do uprawiania sportu, to inwestujemy w zdrowie i przyszłość młodych gdańszczanek i gdańszczan - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Będziemy dalej inwestować w infrastrukturę, 8 kolejnych boisk przyszkolnych jest na etapie projektowania lub budowania – dodała prezydent Gdańska.


27 mln zł na sport zawodowy dla gdańskich klubów


O wsparciu dla drużyn zawodowych poinformował z kolei dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu, Adam Korol. Budżet biura jest ponad 15 procent wyższy niż w roku ubiegłym. Ponad 27 mln zł trafi do gdańskich klubów i zawodników.


- To są środki na codzienne funkcjonowanie, wyjazdy, szkolenia, obozy. Nie zapominamy także o flagowych gdańskich drużynach, które mimo kryzysu budżetowego będą finansowane na dotychczasowym poziomie. Miasto kontynuuje programy top talent chłopców i dziewcząt. Zależy nam na wspieraniu wszystkich klubów, także tych mniejszych, żebyśmy w przyszłości mieli reprezentantów podczas ważnych wydarzeń sportowych - powiedział Adam Korol dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu,


Wydarzenia sportowe rangi międzynarodowej


W 2021 roku, poza meczami gdańskich klubów, miasto będzie także gospodarzem wielu wydarzeń rangi międzynarodowej. Początek roku to Mistrzostwa Europy w Short Tracku, gdzie będziemy trzymali kciuki za szybką łyżwiarkę Kamilę Stormowską. Maj to z kolei wielkie emocje na siatkarskim parkiecie i na boisku gdańskiego stadionu. 26 maja ma zostać rozegrany finał Ligi Europy UEFA, a w dniach 26-30 maja na parkiecie hali Ergo Arena zobaczymy najlepsze światowe drużyny w siatkówce z Polski, Chin, Brazylii i Bułgarii. Po wakacjach również czekają nas siatkarskie emocje podczas Mistrzostw Europy. Wakacje to z kolei czas na zlot Baltic Sail.


Źródło: gdansk.pl


Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023