Fortuna 1 liga z rozbudowanymi statystykami

Oficjalny dostawca danych dla Fortuna 1 Ligi, STATSCORE, wprowadza, począwszy od ruszającego właśnie sezonu, nowe rozwiązania, dzięki którym kibice zyskają jeszcze lepszy obraz gry oparty na rozbudowanych statystykach meczowych.Począwszy od 21. kolejki poprzedniego sezonu Fortuna 1 Ligi, STATSCORE dostarcza tym rozgrywkom kompleksowe rozwiązania statystyczne pozwalające na wizualizowanie przebiegu każdego ze spotkań w czasie rzeczywistym. Dane te zbierane były podczas każdego ze spotkań przez profesjonalnie wyszkolonych skautów, którzy "na żywo" odnotowywali wszystkie istotne wydarzenia na boiskach wprost z trybun prasowych. Pozwalało to na śledzenie przebiegu spotkań bezpośrednio na stronach ligi i poszczególnych drużyn, dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań STATSCORE, takich jak TeamCenter i LeagueCenter.


W nowym sezonie Fortuna 1 Ligi liczba i poziom dostarczanych danych meczowy wzrośnie jeszcze bardziej! Będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu przez STATSCORE kolejnego, drugiego już skauta na każde spotkanie i zastosowanie nowego panelu, na którym będzie on pracował. Pozwoli to na zbieranie bardziej szczegółowych i dokładnych danych o wszystkich aspektach gry poszczególnych drużyn i zawodników.


Jak będzie to wyglądać w praktyce? Zobaczmy to na przykładzie danych związanych ze strzałami celnymi oddanymi przez daną drużynę w ciągu meczu. W sezonie 2019/2020 zbierano statystyki odnoszące się do sumy takich strzałów dla całej drużyny. Od sezonu 2020/2021, skauci STATSCORE będą przypisywać każdy strzał do konkretnego zawodnika, co znacznie wzbogaci wiedzę kibiców o przebiegu meczu. To jednak nie wszystko - kibice dowiedzą się też którą częścią ciała został oddany strzał (lewa/prawa noga, głowa), z jakiego dystansu (pole karne, poza polem karnym), a nawet w jaki sektor bramki trafiła piłka. Co więcej, zapisana zostanie też informacja o rodzaju akcji po którym padł gol - czy był to rzut rożny, rzut wolny, szybki atak, czy może atak pozycyjny... Podobnie rozbudowane statystyki zbierane będą w odniesieniu do wielu innych aspektów gry.


Nie da się ukryć, że przy tak poszerzonym zakresie otrzymanych danych, doświadczenie statystyczne odbiorcy wzrasta na niespotykany wcześniej poziom! Zwłaszcza jeżeli dodamy, ze zebrane dane zyskają wizualnie atrakcyjną formę prezentacji w ramach LeagueCenter i TeamCenter, dzięki czemu śledzenie zestawień statystycznych stanie się dla kibiców jeszcze większą przyjemnością.


Źródło: 1 liga

2 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023