Formuła 1 wchodzi w świat wirtualny

Formuła 1 uruchomia swój pomysł na realia w jakich znalazł się cały świat sportu. Mowa o Virtual Ericsson Grand Prix F1, która pozwoli kibicom sportów motorowych obserwowanie wyścigów i choć w części poczuć emocje z tym związane. Akcja ma związek z zawieszeniem sezonu wywołanym pandemią koronawirusa.

Panujący wirus Covid-19 do tej pory przyczynił się do odwołania Grand Prix: Australii, Bahrajnu, Chin, Holandii, Hiszpanii oraz Monako. Formuła 1 postanowiła więc przejść na eSport i stworzyć swoją serię wirtualnych rozgrywek, w których udział wezmą etatowi kierowcy teamów. Całość rozpocznie się 22 marca od "Grand Prix Virtual Bahrain". W każdy kolejny weekend wyścigowy, który był pierwotnie zaplanowany w kalendarzu będziemy mogli śledzić wirtualny zamiennik. Wszystko trwać ma do końca maja ale jeżeli w dalszym ciągu nie będzie możliwości normalnego kontynuowania sezonu seria zostanie przedłużona.


W Virtual Ericsson Grand Prix F1 wezmą udział także znane gwiazdy z poza świata wyścigów motorowych a całość transmitowana będzie na żywo z Gfinity Esports Arena w Londynie. Kibice będą mogli zobaczyć tę wirtualną serię na YouTube, Twitchu i Facebooku.


„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy przynieść nasz świat GP F1 do wirtualnej rzeczywistości. W tych niepewnych czasach dzięki ESportowi będziemy mogli choć trochę zrekompensować naszym kibicom fakt braku regularnego sezonu". - powiedział Julian Tan, Szef działu cyfrowego Formuły 1.

3 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023