Football Academy partnerem Górnika Łęczna

Football Academy Lublin zostało partnerem Górnika Łęczna. Obie strony parafowały umowę, o współpracy która będzie opierać na kilku płaszczyznach.

- W Górniku od dawna stawiamy na rozwój klubowej Akademii. Cieszymy się z takich inicjatyw i dalej będziemy rozwijać współpracę w regionie na tej płaszczyźnie. Dzięki porozumieniu z takim partnerem jak FA Lublin będziemy mieli większy przegląd zawodników z regionu – powiedział Prezes Zarzadu Górnika Łęczna SA Piotr Sadczuk.


– Football Academy Lublin to bardzo solidny partner, skupiający w swoich szeregach ludzi, którzy oddają serce dla piłki młodzieżowej – dodaje Maciej Grzywa, prezes Akademii Sportu Górnika Łęczna.


Na umowie pomiędzy FA Lublin a Górnikiem skorzystają przede wszystkim młodzi zawodnicy, którzy będą mogli rozwijać się pod szyldem wiodących akademii w regionie.


Dzięki współpracy wyróżniający się zawodnicy FA Lublin, dostaną szansę rozwoju w Górniku Łęczna. Oprócz tego oba kluby będę regularnie mierzyć się podczas meczów sparingowych. Ponadto Górnik i FA Lubin będą współpracowały na szczeblach organizacyjnym i marketingowym.


– Rozwój Akademii Górnika Łęczna w oparciu o budowę sieci szkółek partnerskich to jeden z naszych głównych celów na lata 2020-2023. W długofalowym procesie szkolenia to bardzo ważny element, bez którego trudno będzie funkcjonować na wysokim poziomie. Istotnym elementem przy współpracy są bez wątpienia ludzie. Właśnie dlatego Football Academy Lublin to bardzo solidny partner, skupiający w swoich szeregach ludzi, którzy oddają serce dla piłki młodzieżowej. Dlatego wierzymy, że nasza współpraca będzie bardzo owocna dla obu stron w każdym obszarze. Tak naprawdę to już są pierwsze efekty naszego partnerstwa, mimo tak krótkiego okresu współpracy, a z pewnością z biegiem czasu będzie ich coraz więcej – tłumaczy Maciej Grzywa, prezes Akademii Sportu Górnika Łęczna.


FA Lublin to uznana marka na piłkarskiej mapie Lubelszczyzny. Jest jedną z najbardziej nowoczesnych organizacji sportowych w Polsce, działając także w Europie. Składa się z kilkuset szkółek piłkarskich i tysięcy zawodniczek oraz zawodników. Ośrodek Football Academy Lublin powstał 6 lat temu, co roku podnosząc poziom sportowy struktury, jak i zawodników. Ośrodek Lublin w 2019 r. został uznany za najlepszy ośrodek w Polsce spośród wszystkich szkółek Football Academy. Football Academy Lublin to nie tylko wykwalifikowana kadra, ale przede wszystkim odpowiednie przygotowanie merytoryczne, zapał do pracy zespołowej i miłość do piłki nożnej.


– Partnerstwo z Górnikiem Łęczna jest czymś więcej niż podpisanym dokumentem i nośnym sloganem marketingowym; to obraz wspólnej wizji rozwoju piłki nożnej w regionie – mówi Rafał Warchoł, prezes UKS FA Lublin.


– Rozpoczynamy tę współpracę z pełnym przekonaniem, że przyniesie ona wymierne korzyści nie tylko w aspekcie organizacyjnym, jak i finansowym, ale przede wszystkim szkoleniowym i sportowym. Połączenie sił Football Academy i Górnika Łęczna może doprowadzić tylko do sukcesu. Połączenie wartości wyniesionych z boiska, cierpliwości, pracowitości, konsekwencji i pełnego zaangażowania pozwoli postawić pierwszy krok w drodze do dużych sukcesów na boisku i poza nim – dodaje Warchoł.


Źródło: Informacja prasowa

14 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023