FIFA tworzy swój Plan Marshalla

Organ zarządzający międzynarodową piłka nożną przygotowuje plan finansowego wsparcia dla krajowych federacji. FIFA powołała specjalną grupę roboczą w celu zbadania wszystkich możliwości zmniejszenia szkód jakie wywołuje zawieszenie meczów.

FIFA analizuje obecnie jakie możliwości mają jej sponsorzy, partnerzy oraz nadawcy telewizyjni i tworzy dokument nazwany „Planem Marshalla”, (nazwa nawiązuje do planu wsparcia finansowego jakiego Stany Zjednoczone udziały Europie po zakończeniu II Wojny Światowej). Oficjalne kwoty nie zostały podane, ale spekuluje się, że FIFA może sięgnąć po 2,7 miliarda dolarów jakie zebrała w swoich rezerwach.


Wsparcie według planów ma trafić poprzez krajowe federacje do lig piłkarskich i klubów na poziomie zawodowym i młodzieżowym.


"FIFA ma silną sytuację finansową i naszym obowiązkiem jest dołożyć wszelkich starań, aby pomóc organizacją członkowskim w potrzebie”

13 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023