FC Barcelona szuka sponsora naming rights

Po raz pierwszy od czasu otwarcia, czyli od 1957 roku, Klub FC Barcelona planuje sprzedać prawa do nazwy stadionu Camp Nou. Całość środków uzyskanych z tej umowy ma być przeznaczona na projekty zwalczające skutki pandemii #COVID19.Część kwoty jaką wyłoży przyszły sponsor zostanie przeznaczona na projekty związane z #COVID19 prowadzone bezpośrednio przez sponsora. Pozostała cześć zostanie rozdzielona na różne kluczowe działania jakie w tym zakresie podejmie sam Klub. FC Barcelona już od dłuższego czasu sondowała rynek i firmy chętne do nabycia prawa do nazwy stadionu Camp Nou. Pierwotnie Klub informował, ze chciałby uzyskać z tej transakcji kwotę 300 milionów Euro za czas 25 lat. W zeszłym roku ta kwota została zredukowana do 200 milionów Euro za okres dwóch dekad. Władze Klubu nie ukrywały również, że dzięki tym środkom chciałyby po części sfinansować budowę nowego stadionu. Czy obecne działania Klubu będą więc tylko zagrywką PR?

Jordi Cardoner, Wiceprezes Klubu zaprzecza i mówi - "Cieszymy się, że możemy zaoferować coś tak symbolicznego jak nazwa naszego stadionu i jednocześnie przyczynić się do walki z Covid-19. Inwestycja sponsorska zostanie wykorzystana głównie do sfinansowania projektów badawczych dotyczących choroby oraz innych zadań związanych z eliminacją lub zmniejszaniem jej skutków".

21 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023