FC Barcelona i Rakuten przedłużają współpracę

Aktualizacja: 7 lis 2020

Rakuten pozostanie głównym globalnym partnerem FC Barcelony oraz globalnym partnerem ds. Innowacji i rozrywki, a jego logo będzie nadal pojawiać się na przedzie koszulek drużyny do końca sezonu 2021/2022.

FC Barcelona i Rakuten, Inc.- światowy lider usług internetowych z siedzibą w Japonii, zdecydowały się przedłużyć dotychczasową umowę o kolejny sezon w dniu 9 października 2020 r., czyli tuż przed odejściem z Klubu Josepa Marii Bartomeu. Kontrakt pomiędzy dwoma podmiotami obowiązuje od 2017 roku i według jego zapisów pierwotnie miałby zakończyć się 30 czerwca 20221 roku. Warunki zawarte w nowej umowie zostaną zoptymalizowane tak aby były bardziej odpowiednie i dostosowane do okoliczności wywołanych pandemią COVID-19. Wiele mediów ten zapis odczytuje jednoznacznie. Środki jakie przekaże Rakuten w ramach rocznego przedłużenie współpracy będę znacznie mniejsze.


Według SportBusiness obecnie trwająca umowa pomiędzy FC Barceloną a Rakuten warta jest 55 mln EUR. rocznie. Hiszpański dziennik Mundo Deportivo dolicza do tego bonusy w wysokości 6,5 mln euro rocznie - 1,5 mln euro za zwycięstwo w La Liga i 5 mln euro za zwycięstwo w Lidze Mistrzów.7 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023