Everton nie tylko buduje nowy stadion

Aktualizacja: 29 paź 2020

Grający w Premier League Klub Everton F.C. ogłosił jakiś czas temu plany budowy nowego stadionu. To jednak nie wszystko, w ramach tej inwestycji prowadzony jest też projekt Goodison Park Legacy. Opierać się on będzie na rewitalizacji dzielnicy i społecznej odpowiedzialności biznesu.


Goodison Park Legacy Project pozwoli odmienić zaniedbane miejsca Bramley-Moore Dock, bezpośrednio sąsiadujące z nowym stadionem. Powstaną tam nowe przestrzenie publiczne takie jak parki, boiska, siłownie i place zabaw. W planach jest także budowa biurowców, centrów zdrowia i obiektów handlowych, które pozwolą na stworzenie nowych miejsc pracy. Całość tych działań ma na celu ożywić północną część Liverpoolu i przynieść zdecydowane korzyści dla społeczeństwa i lokalnej gospodarki. Władze Evertonu podkreślają, że będzie to szczególnie ważne po pandemii koronawirusa, podając przy tym konkretne liczby. W ramach Goodison Park Legacy Project lokalne gospodarka może zyskać 1 miliard funtów, powstanie 15 000 miejsc pracy, a miasto dzięki inwestycji może przyciągnąć 1,4 miliona turystów rocznie co przełoży się na dodatkowe 237 milionów funtów na cele społeczne.


Profesor Denise Barrett-Baxendale, Dyrektor Everton F.C. powiedział - "Nasz Klub jest głęboko zakorzeniony w społeczności lokalnej, a Goodison Park Legacy jest symbolem naszych ambicji i zaangażowania w nią".


Projekt na bieżąco jest kształtowany we współpracy z lokalną społecznością. Uzyskał 63 000 odpowiedzi i sugestii na pierwszym etapie rozmów, a latem 2019 roku podczas drugiej tury konsultacji aż 96 procent pytanych wyraziło, że chce aby ten projekt został zrealizowany.57 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023