Everton nie tylko buduje nowy stadion

Aktualizacja: paź 29

Grający w Premier League Klub Everton F.C. ogłosił jakiś czas temu plany budowy nowego stadionu. To jednak nie wszystko, w ramach tej inwestycji prowadzony jest też projekt Goodison Park Legacy. Opierać się on będzie na rewitalizacji dzielnicy i społecznej odpowiedzialności biznesu.


Goodison Park Legacy Project pozwoli odmienić zaniedbane miejsca Bramley-Moore Dock, bezpośrednio sąsiadujące z nowym stadionem. Powstaną tam nowe przestrzenie publiczne takie jak parki, boiska, siłownie i place zabaw. W planach jest także budowa biurowców, centrów zdrowia i obiektów handlowych, które pozwolą na stworzenie nowych miejsc pracy. Całość tych działań ma na celu ożywić północną część Liverpoolu i przynieść zdecydowane korzyści dla społeczeństwa i lokalnej gospodarki. Władze Evertonu podkreślają, że będzie to szczególnie ważne po pandemii koronawirusa, podając przy tym konkretne liczby. W ramach Goodison Park Legacy Project lokalne gospodarka może zyskać 1 miliard funtów, powstanie 15 000 miejsc pracy, a miasto dzięki inwestycji może przyciągnąć 1,4 miliona turystów rocznie co przełoży się na dodatkowe 237 milionów funtów na cele społeczne.


Profesor Denise Barrett-Baxendale, Dyrektor Everton F.C. powiedział - "Nasz Klub jest głęboko zakorzeniony w społeczności lokalnej, a Goodison Park Legacy jest symbolem naszych ambicji i zaangażowania w nią".


Projekt na bieżąco jest kształtowany we współpracy z lokalną społecznością. Uzyskał 63 000 odpowiedzi i sugestii na pierwszym etapie rozmów, a latem 2019 roku podczas drugiej tury konsultacji aż 96 procent pytanych wyraziło, że chce aby ten projekt został zrealizowany.Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023