Ergo Arena kończy 10 lat

18 sierpnia 2020 roku to dzień, w którym hala ERGO ARENY świętuje swoje 10 lecie. Inauguracyjnym wydarzeniem była zwycięska batalia polskich siatkarzy stoczona z ówczesnymi Mistrzami Świata – Brazylijczykami. Dało to początek pięknej, gdańsko-sopockiej przygodzie.– W Polsce brakowało hal widowiskowo-sportowych, w których mogłyby grać nasze reprezentacje. Z Prezydentem Pawłem Adamowiczem postanowiliśmy wyjść z pomysłem budowy takiego obiektu, a że realizacja inwestycji była kosztowna, szukaliśmy lokalizacji, w której działać moglibyśmy wspólnie – wspomina Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu – Hala jest dziś namacalnym przykładem tego, jak zgoda może budować. Obiekt mieści się na Placu Dwóch Miast, a finalny efekt często przywoływany jest w Polsce jako ewenement współpracy dwóch samorządów.


– To, co dla nas – mieszkańców Gdańska i Sopotu – było istotne to fakt powstania obiektu służącego różnego rodzaju wydarzeniom – sportowym, artystycznym, kulturalnym… Dekadę temu tak wielofunkcyjnej hali w Polsce tak naprawdę jeszcze nie było – dodaje Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdańska.


10 lat Hali Ergo Arena w liczbach


Źródło: Ergo Arena

3 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023