Enea zasila Akademię Warty Poznań

Spółka Enea została sponsorem głównym Akademii Warty Poznań, w której na co dzień swoje umiejętności piłkarskie podnosi blisko 300 młodych zawodników. Podpisana właśnie umowa obowiązuje do końca stycznia 2021 roku i jest w niej opcja przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy.

Do końca 2019 roku szkolenie dzieci i młodzieży Warty Poznań odbywało się w klubie sportowym oraz w ramach spółki akcyjnej. – Teraz połączyliśmy siły w naszej Zielonej Rodzinie i szkolenie jest już prowadzone w całości w Akademii Warty Poznań. Została ona powołana do życia przez Wartę Poznań S.A. i jej Fundację – tłumaczy dyrektor Akademii Warty Poznań, Wojciech Tomaszewski. - Marka Warty Poznań, klubu, który słynie z dobrej pracy z młodymi piłkarzami, to lata doświadczeń i efekt pracy wielu świetnych trenerów. Do ich wiedzy i zaangażowania dokładamy teraz nowe projekty. Wszystko po to, żeby rozwój naszych wychowanków był jeszcze bardziej wszechstronny.


Na wsparcie Akademii Warty Poznań zdecydowała się Enea, która została jej sponsorem głównym. Przez cały 2020 rok wszystkie zespoły młodzieżowe „Zielonych" będą występowały w koszulkach z logotypem spółki. Ponadto klub przeprowadzi m.in. akcję „Zasil Wartę swoją energią", w ramach której odbędą się zajęcia popularyzujące wśród dzieci i młodzieży aktywność i sprawność fizyczną oraz zachęcą do uprawiania sportu, a w szczególności piłki nożnej. Odbędzie się też cykl turniejów, a jego uczestnicy będą mogli liczyć na stypendium oraz miejsce w drużynach Akademii Warty Poznań.


Korzenie nowego sponsora Warty Poznań sięgają 1904 roku i są związane z powstaniem pierwszej poznańskiej elektrowni – przy ul. Grobla. Firma przez dziesięciolecia dostarczała i dostarcza prąd mieszkańcom stolicy Wielkopolski. Istniejąca od 2004 roku Grupa Energetyczna Enea to czołowy producent, dystrybutor i sprzedawca energii elektrycznej w kraju.


Współpraca z Wartą Poznań odbywa się w ramach Enea Akademii Sportu, która promuje aktywność fizyczną dzieci i młodzieży.


Źródło: Warta Poznań

10 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023