Emirates FA Cup z nowym Logo

The Football Asssociation (The FA) organ zarządzający rozgrywkami piłkarskimi w Anglii ujawnił nowy projekt logo Emirates FA Cup czyli najstarszych krajowych rozgrywek pucharowych na świecie.Nowy wygląd określany jest jako "premium" i stworzony z myślą o uczczeniu bogatego dziedzictwa i tradycji Emirates FA Cup. Logo zostanie wdrożone w mediach społecznościowych, drukowanych oraz w transmisjach telewizyjnych. Proces rebrandingu jak podało The FA trwał jedenaście miesięcy. W tym czasie opracowano nową kolorystykę oraz typografię. Na naszywkach jakie pojawią się na rękawkach koszulek drużyn występujących w Emirates FA Cup pojawił się ponadto mały szczegół. Oprócz nowego wizerunku Logo znalazło się też miejsce na cyfrę, która będzie oznaczać liczbę zdobytych pucharów przez dany zespołów.


Naszywka z koszulki Blackpool FC. Cyfra "1" oznacza jedyny triumf Klubu w rozgrywkach FA Cup w 1953 roku.

Chcieliśmy unowocześnić całą identyfikację wizualną Emirates FA Cup. Jednocześnie też uhonorować dziedzictwo prestiżowego pucharu. W prowadzonych przez nas rozgrywkach każdego roku bierze udział ponad 700 klubów i ponad 10000 piłkarzy. Efektem pracy jaką włożyliśmy w rebranding jest projekt, który z łatwością możemy zaadoptować na wszystkie platformy i formy, tak aby zapewnić wszędzie jego spójny wygląd".- powiedział Kathryn Swarbrick, Dyrektor marketingu w The FA.


5 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023