Emil Kot dyrektorem ds. skautingu Wisły Płock

Emil Kot został zatrudniony w Wiśle Płock na stanowisku dyrektora ds. skautingu. Do jego zadań będzie należało między innymi: obserwacja i wyszukiwanie zawodników dla klubu oraz planowanie, koordynacja, monitorowanie działań prowadzonych przez skautów oraz stworzenie sieci skautingu zawodników.- Ciąg dalszy działań związanych z pracami nad rozwojem naszego klubu doprowadził nas do Emila Kota, który od teraz będzie pracował w Wiśle Płock jako dyrektor ds. skautingu. Nie ukrywamy, że aby wykonać kolejny krok do przodu musieliśmy mocniej pochylić się nad tym tematem, stąd też decyzja o powołaniu Emila na to stanowisko. Kot jest doskonale znany w polskim środowisku piłkarskim, ale co najważniejsze posiada niezbędne doświadczenie, ogromną wiedzę oraz pasję, dzięki którym zdecydowaliśmy się powierzyć mu to zadanie - powiedział prezes Wisły Płock Tomasz Marzec.


30-letni Emil Kot posiada licencję trenerską UEFA B. Dodatkowo może pochwalić się ponad 10-letnią karierą młodzieżową jako zawodnik oraz 12-letnim doświadczeniem na różnych stanowiskach trenerskich, zarówno w piłce młodzieżowej, jak i seniorskiej: głównie jako pierwszy trener, asystent trenera oraz skaut. W swoim bogatym CV ma nie tylko pracę w klubach z angielskich niższych lig, ale także w akademiach West Ham United (skaut) i Arsenal Soccer Schools (trener). Odbył staże w Jagiellonii Białystok i Lechu Poznań, a w Polsce zatrudniony był również w Polonii Warszawa, KS Pniewo i Marcovii Marki.


Jest też współzałożycielem organizacji Football Courses oraz pomysłodawcą i organizatorem projektu "Ty Też Masz Szansę". Obecnie trenuje drużynę Balham FC. Swoją wiedzę poszerza na kursach trenerskich w Welsh & English Football Association i kandyduje na kurs UEFA A w Welsh FA w 2021 roku.


- Cel jest jeden: wzmocnić drugi zespół, ale ściągnąć przy tym do klubu także utalentowanych zawodników z roczników 2003-2005. Docelowo każdy chłopak, który przyjedzie na testy, będzie brany pod uwagę jako potencjalne wzmocnienie pierwszego zespołu. Najpierw drugiego, ale przy odpowiednim rozwoju mamy nadzieję, że w ciągu kilku lat będzie stanowił o sile Wisły Płock. Będę dążył do tego, aby trafiło do nas jak najwięcej jakościowych zawodników - dodał dyrektor Kot.


Źródło: Wisła Płock

Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023