• Sport Creative

DFL prowadzi negocjacje

Deutsche Fußball Liga (DFL) prowadzi obecnie rozmowy z krajowym posiadaczem praw do transmisji meczów Bundesligi, którym jest telewizja Sky Deutschland. Obie strony będą starać się dojść do porozumienia w kwestii płatności ostatniej raty za prawa medialne. DFL chce w odpowiedni sposób rozwiązać wyzwanie jakie przyniosło zawieszeniem rozgrywek w wyniku pandemii COVID-19.


Zgodnie z obecną umową telewizja Sky Deutschland posiada prawa do transmisji 266 meczów Bundesligi. Dochód z tych praw jest niezwykle ważny dla klubów DFL W opublikowanym niedawno raporcie ekonomicznym liga wskazała, że transmisje stanowią najwyższy odsetek obrotów drużyn z Bundesligi. W sezonie 2018/2019 wynosił on 1,48 miliarda Euro i stanowił nieco powyżej 37 procent całości. Czytaj więcej.


DFL potwierdziło negocjacje tylko ze Sky Deutschland, nie wiadomo czy pozostali posiadacze praw czyli ARD i DANZ prowadzą podobne rozmowy.0 wyświetlenia
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram
  • YouTube
  • TIK Tok

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023