DFL osiąga przełom w negocjacjach

Deutsche Fussball Liga (DFL), czyli spółka zarządzająca rozgrywkami piłkarskimi w Niemczech osiągnęła porozumienie z oficjalnym nadawcą stacją Sky. Negocjacje dotyczyły wypłaty ostatniej transzy z tytułu praw medialnych.


Obecnie istnieje dużo prawdopodobieństwo, że sezon piłkarski w Niemczech wkrótce zostanie wznowiony. Władze DFL prowadziły negocjacje z przedstawicielami stacji Sky mając więc w zanadrzu dużą kartę przetargową. Nadawca miał pierwotnie wypłacić Klubom Bundesligi i 2. Bundesligi transzę w wysokości 225 milionów Euro ale w związku z panującą pandemią COVID- 19 i zawieszeniem rozgrywek miał prawo odstąpić od tych ustaleń. W drodze prowadzonych od prawie miesiąca negocjacji (czytaj więcej) DFL doszło do porumienienia i Sky ostatecznie przeleje na konta Klubów nieco pomniejszą kwotę i to jeszcze w kwietniu. Decyzja ta może okazać się dosłownie zbawienna dla ponad 13 mniej zamożnych Klubów, które zagrożone są niewypłacalnością.

18 wyświetlenia
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023