DFL osiąga przełom w negocjacjach

Deutsche Fussball Liga (DFL), czyli spółka zarządzająca rozgrywkami piłkarskimi w Niemczech osiągnęła porozumienie z oficjalnym nadawcą stacją Sky. Negocjacje dotyczyły wypłaty ostatniej transzy z tytułu praw medialnych.


Obecnie istnieje dużo prawdopodobieństwo, że sezon piłkarski w Niemczech wkrótce zostanie wznowiony. Władze DFL prowadziły negocjacje z przedstawicielami stacji Sky mając więc w zanadrzu dużą kartę przetargową. Nadawca miał pierwotnie wypłacić Klubom Bundesligi i 2. Bundesligi transzę w wysokości 225 milionów Euro ale w związku z panującą pandemią COVID- 19 i zawieszeniem rozgrywek miał prawo odstąpić od tych ustaleń. W drodze prowadzonych od prawie miesiąca negocjacji (czytaj więcej) DFL doszło do porumienienia i Sky ostatecznie przeleje na konta Klubów nieco pomniejszą kwotę i to jeszcze w kwietniu. Decyzja ta może okazać się dosłownie zbawienna dla ponad 13 mniej zamożnych Klubów, które zagrożone są niewypłacalnością.

18 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023