DFL nawiązuje współpracę z ESL w zakresie eSportu

Deutsche Fußball Liga (DFL) rozpoczyna współpracę z ESL- jedną z największych firm eSportowych na świecie. Partnerstwo ma na celu rozwój rozgrywek Virtual Bundesliga (VBL). Obejmuje też prawa medialne i produkcję wszystkich elementów zwianych z rozgrywkami eFutbolu orgaznizowanymi przez DFL.Rozgrywki VBL miały swój debiut w 2012 roku i były pierwszymi profesjonalnymi rozgrywkami eFutbolu na świecie. Współpraca z ESL ma na celu jeszcze bardziej rozwijać i jeszcze mocniej profesjonalizować VBL. Firma przejmuje pełną odpowiedzialność za produkcję medialną wirtualnych rozgrywek, w których występują przedstawiciele Bundesligi i 2.Bundesligi. Ponadto wielki finał VBL zostanie wsparty przez ESL o treści redakcyjne w mediach społecznościowych. ESL będzie miała także całość praw medialnych do VBL wraz z możliwością licencjonowania ich różnym innym partnerom.


„eFutbol jest integralną częścią społeczności eSportu, Współpraca z DFL ma na celu jeszcze bardziej rozwinąć wirtualne rozgrywki piłkarskie VBL i przenieść je na jeszcze wyższy poziom". - powiedział Ralf Reichert, Co-CEO of ESL.


"Virtual Bundesliga to jedna z lepszych lig w grze EA Sports FIFA. Chcemy dalej ją rozwijać. W tym celu rozpoczynamy współprace z ESL. Firmą, która od dawana udawania swoją zdolność do skutecznego rozwijania eSportu. Chcemy aby nasze rozgrywki stały się jeszcze bardziej ekscytujące i jeszcze bardziej wypromowane a ESL ma niezbędne doświadczenie i paję do tego aby nam w tym pomóc".- powiedział Andreas Heyden, EVP Digital Innovations w DFL.

12 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023