Czy w Polsce powstanie tor lodowy sztucznie mrożony?

Delegaci na ostatnim Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, na wniosek Polskiego Związku Sportów Saneczkowych i Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu zgłoszony przez prezesa PZSSan dr Zdzisława Ingielewicza, przez aklamację udzielili poparcia dla wznowienia budowy w Krynicy-Zdrój toru lodowego sztucznie mrożonego o parametrach olimpijskich i bobslejowo-saneczkowej lodowej ścieżki startowej sztucznie mrożonej przy Hali Lodowej.Wymienione wyżej obiekty sportowe dla trzech zimowych dyscyplin olimpijskich są ostatnimi jakich nie ma w Polsce. Powoduje to, że ciężko jest poszerzyć ilości obejmowanej szkoleniem uzdolnionej młodzieży, organizować imprez krajowych i międzynarodowych, w tym Mistrzostw Polski w kraju, a nie na „obczyźnie”.


Brak toru i prestiżowych imprez międzynarodowych takich jak mistrzostwa świata i Europy seniorów i juniorów, to m.in. także brak transmisji telewizyjnych promujących te widowiskowe dyscypliny i trudności w pozyskaniu sponsorów.


Źródło: Polski Związek Sportów Saneczkowych

6 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023