Czy dojdzie do rewolucji w La Liga?

Hiszpański minister spraw konsumenckich Alberto Garzón wysłał list otwarty do klubów piłkarskich z La Liga wzywający do zakończenia współpracy z firmami bukmacherskimi po ukończeniu sezonu 2020/21. Zakaz reklamowania takich firm może pozbawić kluby z samej tylko najwyższej klasy rozgrywkowej 90 milionów euro przychodu rocznie!Wiele hiszpańskich klubów piłkarski czeka obecnie na zmianę przepisów dotyczących marketingu branży hazardowej. Pismo wysłane przez Alberto Garzóna do klubów z La Liga brzmi jednoznacznie. Po oficjalnym wejściu w życie nowego dekretu królewskiego umowy z firmami bukmacherskimi będą zabronione. Dekret obejmować będzie wszystkie dyscypliny sportu i będzie miał wpływ na wszelkiego rodzaju umowy sponsorskie.


Obecnie siedem z dwudziestu drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii ma podpisane umowy z firmami bukmacherskimi, które są głównymi sponsorami i ich Logo znajduje się na przedzie koszulek. Do tych Klubów należą: Alavés (Betway), Cádiz (Dafabet), Granada (Winamax), Levante (Betway), Real Betis (Betway), Sevilla (MarathonBet) i Valencia (Bwin). La Liga jako organizacja zarządzająca ma również własne porozumienie z firmą Sportium, która jest Oficjalnym Bukmacherem tych rozgrywek.


Prezes La Liga Javier Tebas powiedział- "Zespoły występujące w La Liga przez wprowadzenie tego dekretu stracą około 90 milionów euro przychodu rocznie jeżeli na jego mocy zmuszone zostaną do zerwania umów sponsorskich z firmami bukmacherskimi".


Tebas wezwał również rządzących do wprowadzenia okresu przejściowego trwającego do trzech lat. Pozwoliłoby to Klubom na "aklimatyzację" z tymi planami. Wszystko wskazuje jednak na to, że taka prośba zostanie odrzucona.

7 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023