Czy City Football Group przejmie Klub z ligi francuskiej?

City Football Group (CFG), spółka do której należny między innymi mistrz angielskiej Premier League Manchester City chciałby dodać do do swojego portfolio klub francuskiej Ligue 2 AS Nancy Lorraine. Czy te spekulacje się potwierdzą?

Francuska gazeta L'Équipe poinformowała, że ​​CFG jest coraz bliżej finalizacji transakcji pozyskania drużyny AS Nancy, która obecnie zajmuje 14 miejsce w drugiej lidze francuskiej. Według gazety rozmowy trwają już od kilku miesięcy a dzięki tej transakcji City Football Group chce wzmocnić swoją pozycję w Europie. W planach nie ma większych zmian strukturalnych a na Prezesa Klubu szykowany jest Jacques Rousselot, który jest właścicielem AS Nancy od 26 lat.


Działalność CFG obejmuje obecnie osiem klubów piłkarskich: Mumbai City, Manchester City, New York City, Melbourne City, Yokohama F. Marinos, Club Atlético Torque, Girona, Syczuan Jiuniu FC.

29 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023