CONMEBOL z rekordowym przychodem za 2019 rok

Południowoamerykańska konfederacja piłkarska CONMEBOL odnotowała rekordowy przychód za rok 2019 w wysokości 509 milionów dolarów. Stanowi to dwukrotnie wyższy wynik jak w roku 2019 (227 milionów dolarów). Władze CONMEBOL podały, że 93 procent pozyskanych środków zostało ponownie zainwestowanych w piłkę nożną.Ogromne pieniądze pozyskane w 2019 roku pozwoliły konfederacji stworzyć fundusz rezerwowy w wysokości 27 milionów dolarów, który przeznaczony będzie na niwelowanie skutków pandemii COVID-19.


CONMEBOL jest najstarszą konfederacją piłkarską na świecie. W swoich strukturach ma tylko dziesięć krajowych federacji, co stanowi najmniejszą ilość spośród pięciu pozostałych konfederacji zrzeszonych w FIFA.

26 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023