Chicago Bulls nawiązuje współprace ze SportFive

Koszykarski Klub Chicago Bulls podpisał umowę z agencją marketingu sportowego SportFive. Celem tej współpracy jest pozyskanie dwóch nowych międzynarodowych sponsorów.National Basketball Association (NBA) niedawno zmieniło przepisy dotyczące sponsoringu sportowego i zezwoliło Klubom występującym w lidze NBA pozyskanie maksymalnie dwóch partnerów/sponsorów z poza Stanów Zjednoczonych. Zadanie znalezienia takich długoterminowych partnerstw Chicago Bulls powierzyło agencji SportFive. Dzięki współpracy z globalnymi markami "Byki" chcą stać się jeszcze bardziej rozpoznawalne na całym świecie i docierać do nowych fanów spoza Stanów Zjednoczonych.


Szacuje się, że Chicago Bulls posiada około 100 milionów fanów na całym świecie. SportFive w swojej pracy zamierza wykorzystać także potencjał cyfrowy Klubu, który w mediach społecznościowych posiada ponad 33 milionów kibiców. Na wzrost zainteresowania drużyną z Chicago miał też wpływ serial dokumentalny stworzony przez Netflix "The Last Dance". W maju globalna liczba wyświetleń tej produkcji wyniosła 23,8 mln!

4 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023