Centralny Ośrodek Sportu będzie wspierał też sporty nieolimpijskie

Przedstawiciele sportów nieolimpijskich, zrzeszeni w Polskim Komitecie Sportów Nieolimpijskich, będą mogli korzystać z infrastruktury Centralnego Ośrodka Sportu na takich samych warunkach, jak przedstawiciele dyscyplin olimpijskich. Porozumienie w tej sprawie podpisali dyrektor COS Mariusz Kałużny i prezes PKSN Tomasz Dauerman.Według porozumienia, sportowcy uprawiający sporty nieolimpijskie będą mogli trenować w ośrodkach COS według takich samych stawek, jak zawodnicy ze sportów olimpijskich. W porozumieniu zapisano również możliwość organizacji wspólnych akcji promocyjnych, społecznych i edukacyjnych propagujących uprawianie sportu.


– Cieszę się z tego porozumienia, bo rodzina sportów nieolimpijskich jest bardzo duża i zrzesza wielu wspaniałych sportowców. A nasza infrastruktura jest przecież właśnie po to, by służyć sportowcom – mówi dyrektor Kałużny.


Centralny Ośrodek Sportu dysponuje siedmioma ośrodkami – w Cetniewie, Giżycku, Spale, Szczyrku, Wałczu, Warszawie i Zakopanem. Z infrastruktury COS korzystają przedstawiciele większości kadr narodowych polskich związków sportowych. Działalność COS skupia się na zapewnieniu odpowiednich warunków szkolenia sportowców prowadzonego przez polskie związki sportowe. Centralny Ośrodek Sportu, który w tym roku obchodzi pięćdziesiątą rocznicę założenia, wspiera rozwój wiedzy i umiejętności kadry kultury fizycznej świadcząc usługi z tego zakresu, tworząc warunki do promocji zdrowia oraz współorganizując zawody sportowe.

12 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023