• Sport Creative

Bundesliga wróci na początku maja

Christian Seifert, dyrektor niemieckiej ligi piłkarskiej (DFL) ujawnił że dwie najlepsze ligi piłkarskie w kraju Bundesliga i 2 Bundesliga wrócą do gry na początku maja.

Rozgrywki piłkarskie na terenie Niemiec w wyniku pandemii COVID-19 zostały zawieszony 13 marca. Od tego czasu władze DFL mocno pracowały nad rozwiązaniami najszybszego powrotu do gry. Dyrektor Christian Seifert w rozmowie z New York Times powiedział, że mecze zostaną wznowione na początku maja na wszystkich 36 stadionach w obu ligach.


„Jesteśmy częścią kultury w kraju i wiemy jak popularna jest piłka nożna. Ludzie chcą odzyskać chociaż trochę normalnego życia a to wiąże się własnie z powrotem Bundesligi.Współpracujemy na bieżąco z naszym rządem i prowadzimy rozmowy kiedy ostatecznie moglibyśmy wrócić na boisko. Powrót będzie odbywał się przy pustych trybunach i tak może pozostać nawet do końca tego sezonu". - powiedział Christian Seifert, Dyrektor DFL.


Plan powrotu niemieckich lig do gry przy pustych trybunach będzie i tak wymagał obecności 240 osób, w tym: zawodników, trenerów, personelu medycznego, oficjeli meczowych oraz osób związanych z produkcją telewizyjną. DFL stworzyła dwie grupy robocze, które pracują nad praktycznymi aspektami organizacji każdego meczu i ustala jednolite przepisy zawierające także przepisy higieniczne. W planach zawarte mają być też procedury na wypadek kiedy, któryś z piłkarzy uzyska pozytywny wynik testu na koronawirusa.


"Zależy nam na tym aby każdy gracz czuł się pewnie i to samo zapewnił swoim bliskim". - dodał Christian Seifert


Wznowienie rozgrywek w Bundeslidze i 2 Bundeslidze może zmniejszyć straty jakie ponosi liga. DFL wstępnie oszacowała tę kwotę na 750 milionów Euro oraz, że w przypadku całkowitego odwołania sezonu upadłością zagrożona jest połowa Klubów 2 Bundesligi a pięć drużyn z Bundesligi może mieć poważne problemy. DFL prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy ze wszystkimi partnerami od nadawców telewizyjnych po sponsorów. To jednak nie wszystko władze ligi rozmawiają także z firmami sektora prywatnego KKR i Apollo Globa Managementl, które mogłoby udzielić pożyczki pomostowej w wysokości 300 milionów Euro.

0 wyświetlenia
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram
  • YouTube
  • TIK Tok

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023