Bundesliga możne wrócić w połowie kwietnia

Niemieckie media podają, że rozgrywki Bundesligi i 2 Bundesligi mogą wrócić w połowie kwietnia.

W dniu dzisiejszym we Frankfurcie odbędzie się zebranie przedstawicieli 36 klubów zrzeszonych w DFL, na którym paść ma propozycja wznowienia rozgrywek w dniach 17- 18 kwietnia. Przypomnijmy, że władze ligi w miniony piątek odwołały 26 kolejkę z powodu rozszerzania się epidemii wirusa COVID- 19. Zgodnie z decyzjami odwołane zostały także kolejki numer 27, 28, 29. W przypadku możliwości powrotu ligi w kwietniu zaległe mecze zostaną rozegrane w środku tygodnia tak aby możliwe było zakończenie ligi do końca maja.


Dla wielu klubów odwołanie całych rozgrywek byłoby katastrofalne dla Klubów. Niemiecka Agencja Prasowa (DPA) podała, że w związku z zawieszeniem rozgrywek drużyny w Niemczech mogą stracić łączne 750 mln EUR! Karl-Heinz Rummenigge, Dyrektor Generalny Bayernu Monachium był bardzo mocno krytykowany za swoją wypowiedź, w której zasugerował, że finanse są bardzo ważne w świecie piłki nożnej i o nich także musimy myśleć. Naszym zdaniem ma sporo racji.


„Długo nie będziemy oglądać normalnych meczów piłki nożnej. Jeśli wznowimy rozgrywki w tym sezonie to będą się one odbywać przy zamkniętych drzwiach- co do tego nie mam wątpliwości”- powiedział Hans-Joachim Watzke, Prezes Borussii Dortmund .

22 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023