Bundesliga i 2.Bundesliga ruszą jako pierwsze

Bundesliga i 2 Bundesliga prowadzone przez Deutsche Fußball Liga będą pierwszymi europejskimi rozgrywkami piłkarskimi jakie wrócą do gry po zawieszeniu wywołanym pandemią #COVID19.

Christian Seifert, dyrektor Deutsche Fussball Liga, organu zarządzającego dwoma najlepszymi ligami zawodowymi w Niemczech powiedział Financial Times, że Bundesliga i 2.Bundesliga wznowi rozgrywki w przyszłym miesiącu i rozegra wszystkie pozostałe spotkania sezonu do końca czerwca. Mecze odbywać będą się jednak bez widzów z powodu dalszego obowiązywania zakazu organizacji imprez masowych. W czwartek, 23 kwietnia kluby Bundesligi spotkają się na wideokonferencji aby uzgodnić stworzone przez DFL plany redukcji skutków wywołanych zawieszeniem rozgrywek. Szacuje się, że gra przy pustych trybunach doprowadzi do strat w wysokości 160 milionów Euro, ale sam powrót do gry może dać Klubom szanse na uratowanie umów związanych z prawami nadawczymi i sponsoringowymi. Właśnie te dwa elementy stanowią większość z 4,02 miliardów Euro przychodu jakie generuje Bundesliga i 2.Bundesliga. Czytaj więcej. Kluby przyjmą przy tym surowe protokoły dotyczące zdrowia i higieny podczas meczów, w których uczestniczyć będzie około 230 osób: od zawodników i trenerów, po operatorów kamer i personel ochrony.

12 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023