Borussia Dortmund z dwoma głównymi sponsorami na koszulkach

Borussia Dortmund wprowadza ciekawe rozwiązanie dla sponsorów na koszulkach. Klub od lipca 2020 roku będzie miał dwóch głównych sponsorów na koszulkach - obecnego firmę Evonik oraz nowego firmę 1&1 DSL & Mobilfunk.Logo pierwszej firmy pojawi się na żółto- czarnych koszulkach podczas meczów towarzyskich, wszystkich meczów międzynarodowych oraz meczów Pucharu Niemiec. Logo drugiej firmy w ramach pięcioletniej umowy pojawi się w meczach rozgrywanych w Bundeslidze. Według doniesień umowa z nowym sponsorem Klubu warta jest 40 milionów Euro, co jest dwukrotnie większą kwotą jaką wykłada firma Evonik. Ciekawostką jest też fakt, że firma 1&1 DSL & Mobilfunk zgodziła się zmienić kolorystykę swojego Logo z tradycyjnie niebiesko- białego na czarno- białe tak aby pasowało do barw Borussii Dortmund.


„Bardzo cieszymy się, że 1&1 dołącza do grona naszych głównych partnerów i zobaczymy ją na naszych koszulkach od przyszłego sezonu. Wszyscy nie możemy doczekać się wspólnej współpracy"- powiedział Hans-Joachim Watzke, dyrektor generalny Borussii Dortmund


Hans-Joachim Watzke, ujawnił również, że Dortmund przekroczył 100 milionów euro (108 milionów USD) przychodów ze sponsoringu w bieżącym roku budżetowym. W okresie rozliczeniowym 2018/19 Klub osiągnął rekordowe przychody (z wyłączeniem transferów zawodników) w wysokości 369,3 mln EUR (398,9 mln USD).
5 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023