Borussia Dortmund online

Podczas kiedy największe rozgrywki sportowe na świecie zostały odwołane z powodu pandemii wirusa COVID-19 (koronawirus) przed wieloma Klubami sportowymi stoi wyzwania związane ze zmianą formatu i sposobu komunikacji z kibicami. Pisaliśmy o tym w ostatnich dniach. Czytaj więcej. Dzisiaj pokażemy wam pomysł na jaki wpadł niemiecki Klub Borussia Dortmund.

Niemiecki Klub dla swoich kibiców z chin zorganizował dwugodzinną wirtualną imprezę, która przyciągnęła 2,9 miliona widzów. W szczytowym momencie relacje na żywo oglądało 110 000 osób! Podczas programu Borussia Dortmund przygotowała specjalne wyzwania dla swoich fanów, które potem były wrzucane do sieci, dokument o pracy Dortmund China office i wiele innych. Klub poprzez reklamy, cross- marketing, licytacje koszulki do akcji zaangażował także swoich dwunastu lokalnych partnerów z Chin.


Borussia Dortmund to pierwszy Klub, który zorganizował taką akcję. W obliczu obecnej pandemii COVID-19 pokazał innym drużyną w jaki sposób kreatywnie zaangażować swoich fanów.

41 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023