BMW we współpracy z BSD buduje symulator bobsleja

Niemiecka Federacja Bobslei i Skeletonu (BSD) pokazuje, że jej rozwój jest na niedoścignionym przez inne federacje poziomie. Właśnie ogłoszono, że we współpracy z BMW budowany jest symulator bobsleja.

Niemiecka Federacja Bobslei i Skeletonu przygotowująca się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie (Chiny) oraz firma motoryzacyjna BMW będąca oficjalnym partnerem niemieckich bobsleistów, poprzez budowę symulatora chce otworzyć zupełnie nowe możliwości szkoleniowe i jeszcze bardziej rozwinąć swoje zasoby technologiczne.


Obecnie moduł jakim dysponuje BMW daje możliwości przystosowania go w realistyczny sposób do samochodów DTM oraz Formuły E. Kolejnym etapem będzie możliwość zainstalowanie w nim rzeczywistych wymiarów bobsleja. Symulator porusza się żyroskopowo w trzech płaszczyznach.


"Jeśli zaimplementujemy takie rozwiązanie to będziemy mogli uczyć się nowych torów przejazdów jeszcze szybciej niż dotychczas. Dla mnie i dla moich kolegów pilotów będzie to ważny krok w przód. Dzięki temu lepiej oraz bardziej szczegółowo będziemy mogli wychwytywać swoje błędy" - powiedział dwukrotny Mistrz Olimpijski Francesco Friedrich


Zanim finalnie symulator bobsleja będzie mógł zadziałać BSD i BMW czeka jeszcze sporo pracy. Julian von Schleinitz, były saneczkarz a obecnie pracownik BMW Motorsport powiedział- " Wpierw przeprowadzimy dokładne skanowanie 3D toru w Konigssee. Wszystko po to aby uzyskać możliwie najdokładniejsze jego cyfrowe odwzorowanie. Potem przeprowadzimy dostosowanie naszego obecnego symulatora do instalacji bobsleja. We współpracy z BDS przeprowadzamy także obecnie sporo testów telemetrycznych. Umieszczając na bobslejach setki czujników podczas treningów na prawdziwym torze. Pozwoli to nam odpowiednio zoptymalizować nasz symulator".23 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023