Audi sponsorem FC Bayern Monachium do 2029

Marka samochodów Audi (Volkswagen Group) przedłużyła umowę na sponsoring klubu piłkarskiego FC Bayern Monachium do 2029 roku. Dzięki niej m.in. piłkarze klubu, w tym Robert Lewandowski będą jeździć samochodami Audi e-tron. - Bliska współpraca dwóch naszych marek gwarantuje doświadczenia klasy premium - komentuje Hildegard Wortmann, szefowa marketingu i sprzedaży Audi AG.Audi jest sponsorem FC Bayern Monachium od 2002 roku oraz wyłącznym partnerem samochodowym tego klubu, zaś od 2011 roku - udziałowcem tej piłkarskiej drużyny. W kolejnych latach marka będzie koncentrować się na strategicznej współpracy w zakresie innowacyjnego marketingu i elektryfikacji. W tym roku wszyscy licencjonowani gracze drużyny z Monachium, w tym Robert Lewandowski, otrzymają w pełni elektryczne Audi e-tron. - Cele FC Bayern Monachium doskonale wpisują się w nowy kierunek strategiczny marki Audi - mówi Hildegard Wortmann, szefowa marketingu i sprzedaży Audi AG. - Chcemy być blisko naszych fanów, klientów i potencjalnych klientów. Jako wyłączny partner samochodowy klubu FC Bayern Monachium mamy możliwość zaprezentowania elektrycznej mobilności i systemów connectivity oraz przekształcenia ich w konkretne doświadczenia.


Alexander Seitz, członek zarządu firmy ds. finansów, rynku chińskiego i spraw prawnych dodaje, że współpraca z FC Bayern otwiera nowe, wspólne możliwości marketingowe, szczególnie w Państwie Środka, które jest najważniejszym i ciągle rosnącym rynkiem dla Audi. Dla całej floty dostarczonej przez Audi dla FC Bayern, uzgodniono średni maksymalny poziom emisji na poziomie 95 gramów CO2/km w całym okresie obowiązywania umowy. Jest to praktycznie równoznaczne z wymogiem prawnym, który ma być spełniony przez floty producentów od stycznia 2020 roku. W przyszłości, co najmniej połowa wszystkich pojazdów zostanie zelektryfikowana.


Szersza współpraca Dotychczasowe partnerstwo w dziedzinie dostarczania samochodów, w ramach którego wszystkie gwiazdy i oficjele FC Bayern jeżdżą samochodami marki Audi, przekształca się od teraz w strategiczną współpracę w ramach wspólnego wysiłku na rzecz postępu w dziedzinie elektryfikacji i wykorzystania innowacyjnych działań marketingowych i platform dialogu. Audi będzie lepiej widoczne dla wszystkich odwiedzających stadion Allianz Arena, a w nowym, flagowym sklepie FC Bayern w Monachium będzie dostępna różnorodna oferta pamiątek i gadżetów Audi. Inne projekty przyszłej współpracy obejmują m.in. stacje ładowania i możliwość jazd testowych wokół Allianz Arena i na kampusie FC Bayern oraz obiekty szkoleniowe na Säbener Strasse.


Nowe partnerstwo strategiczne obejmuje również możliwość realizacji indywidualnych projektów z innymi markami Grupy Volkswagen. Audi przedłużyło też - do roku 2023 - partnerstwo z koszykarzami FC Bayern, które funkcjonuje od roku 2011. W najbliższych latach niemiecka marka samochodowa planuje rozszerzyć swoją działalność jako partner w zakresie mobilności, koncentrując się na elektryfikacji, digitalizacji i usługach związanych z mobilnością.


15 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023