Arka Gdynia eSports otwiera akademię Counter Strike.

Arka Gdynia eSports otwiera akademię Counter Strike: Global Offensive i rozpoczyna do niej nabór. Każdy z fanów Arki będzie mógł spróbować swoich sił i zgłosić się na rekrutację. Po trójstopniowej selekcji wybrani zawodnicy będą szkoleni przez trenera w klubowym gaming roomie.Idąc za przykładem klubów piłkarskich z Europy, Arka Gdynia wykonuje kolejny krok w kierunku esportu i rozpoczyna przygodę z tytułem niezwiązanym z piłką nożną. Klub przygotowuje się do sezonu FIFA 20, jednak poza wirtualnymi piłkarzami w specjalnie przygotowanym wraz z firmą Terra Computer Polska gaming roomie, w żółto-niebieskich barwach zobaczymy również zawodników CS:GO.


"Aby dostać się do akademii klubu, gracze powinni wykazać się odpowiednim potencjałem. W CS:GO niezbędne jest posiadanie szeregu umiejętności, w rezultacie przyczyniających się do osiągnięcia sukcesu. Do najważniejszych z nich należy wyszczególnić: dobrą komunikację w zespole, radzenie sobie z presją, adekwatne reagowanie na zachowanie przeciwnika, inteligentne zarządzanie ekwipunkiem a przede wszystkim szybkie oraz precyzyjne strzelanie." - mówi Dawid Żegliński, Manager Sekcji CS:GO Arka Gdynia eSports. Odpowiedzialny za selekcję zawodników, przebieg treningów oraz rozwój i wyniki zespołu.

W celu zgłoszenia swojego udziału należy skorzystać z formularza dostępnego pod adresem http://bit.ly/ARKA-CS.


Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września, lecz sama selekcja zacznie się wcześniej.  Główne treningi będą odbywać się w gaming roomie znajdującym przy klubie więc gracze biorący udział w rekrutacji powinni mieszkać w Gdyni lub okolicach.


"Liczymy na duży udział kibiców Arki, aby móc złożyć jak najsilniejszą drużynę. Chcemy, aby mogli się u nas rozwijać i reprezentować na zawodach ogólnopolskich. Inwestycja w kolejną sekcję potwierdza zaangażowanie klubu w esport i pokazuje, że idziemy w dobrą stronę. Coraz więcej klubów zaczyna dostrzegać potencjał tego zjawiska, a dla nas jest to potwierdzenie, że otworzenie się na esport było dobrą decyzją."  – mówi Stanisław Wrzosek, Menedżer ds. Marketingu Klubu.


Arka Gdynia posiada własną sekcję sportów elektronicznych, w której w sezonie FIFA 19 grali Bartosz „Bartas” Tritt mający na swoim koncie tytuł Wicemistrza Świata i Wicemistrza Europy czy Bartosz „Bejott” Jakubowski, reprezentant kraju oraz jedyny przedstawiciel Polski w rozgrywkach międzynarodowych rangi regionalnej na platformie Xbox One.

Najważniejszymi rozgrywkami dla klubu  w tym roku były eliminacje do Mistrzostw Świata oraz Ekstraklasa Games, czyli oficjalny turniej EA przy współpracy z Ekstraklasa S.A.

13 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023