Aramco wykłada miliony

Saudi Aramco będąca jedną z największych na świecie firm naftowych i gazowych zapłaci a od 40 do 45 milionów dolarów rocznie za prawa globalnego partnera Formuły 1. Umowa będzie obowiązywała przez 10 lat od 2020 do 2029 roku!Umowa została wynegocjowana przez agnację CAA Sports a negocjacje trwały 14 miesięcy. Kontrakt jak podają źródła jest "czysto sponsoringowy" i nie jest związany z planami organizacji wyścigu Formuły 1 w Arabii Saudyjskiej, ale jeżeli Saudyjczycy dojdą do porozumienia z F1 Aramco znajdzie się w nazwie wyścigu. Do tej pory firma naftował posiadała już pakiety partnerskie do wybranych wyścigów o: Grand Prix USA, Hiszpanii i Węgier (w wyniku pandemii COVID-19 wiadomo już, że GP Hiszpanii w sezonie 2020 się nie odbędzie) .


Dzięki nowej umowie Aramco chce podnieść swoją globalną wartość marketingową, wykorzystując medialne zasięgi F1 w transmisjach telewizyjnych i mediach społecznościowych.

53 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023