Angielskie Kluby myślą nad OTT

Prezes angielskiej ligi piłkarskiej Premier League Richard Masters powiedział, że czołowe Klubu z zarządzanej przez niego ligi chcę w najbliższym czasie mogą wprowadzić swoje własne platformy do streamingu OTT.Dokładna data wprowadzenia takich usług nie została ujawniona ale mówi się, że realną datą może być rok 2022, kiedy to rozpocznie się kolejna tura sprzedaży praw medialnych. Jak podkreśla Richard Masters nie oznacza to odejścia od tradycyjnych metod transmisji meczów piłkarskich ale większą konkurencyjność na rynku. Szef Premier League podkreśla jednak, że takie możliwości mogą być ryzykowne:


„Z OTT wiąże się ryzyko. Zawody sportowe, takie jak Premier League, z powodzeniem pozyskują partnerów i uznanych nadawców na całym świecie. Sprzedaż transmisji telewizyjnych bezpośrednio do konsumentów jakimi są kibice to zupełnie nowa strategia, którą należy odpowiednio przemyśleć"


Zdaniem Daily Mail, Premier League może dzięki wprowadzeniu transmisji streamingowych zarobić duże pieniądze. W swojej analizie wylicza, że obecnie angielskie rozgrywki piłkarskie mają 200 milionów fanów na całym świecie, sprzedaż abonamentu do transmisji za 10 funtów teoretycznie przyniosłoby zysk w wysokości 20 miliardów funtów wpływu.


Premier League nie byłaby pierwszą organizacją posiadającą tego typu rozwiązania. Międzynarodowa Unia Piłkarska od dłuższego czasu rozwija swoją platformę UEFA.tv. W zeszłym roku LaLiga uruchomiła platformę LaLigaSportsTV, która ma na celu zwiększenie oglądalności ligi hiszpańskiej. W Polsce mamy także platformę Ekstraklasa.tv.

20 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023