• Sport Creative

Adidas stworzył boisko z plastikowych butelek

To kolejna świetna proekologiczna inicjatywa adidasa – nieopodal szkoły Miami Edison High School na Florydzie marka stworzyła boisko do futbolu z ponad 1,8 mln plastikowych butelek.Plastik, który wykorzystano do stworzenia tego nietypowego boiska znaleziono na plażach oraz nieopodal linii brzegowych wielu popularnych wysp. Następnie butelki odpowiednio wyczyszczono i poddano recyklingowi. W ten sposób marka przyczyniła się do zapobiegania zanieczyszczeniom oceanów przez tworzywa sztuczne.


„Plastikowe” boisko pojawiło się przy amerykańskiej szkole Miami Edison High School na Florydzie. Jak tłumaczą przedstawiciele marki adidas, zrecyklingowane plastikowe butelki zostały wykorzystane jako wypełnienie murawy, co wpłynęło na polepszenie jakości gry na boisku i zwiększyło przyczepność graczy.

0 wyświetlenia
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram
  • YouTube
  • TIK Tok

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023