AC Milan z ogromną stratą

Włoski Klub AC Milan poinformował, że w ostatnim roku odnotował stratę netto w wysokości 195 mln Euro. Główną przyczyną takiego wyniku według władz Klubu jest panująca pandemia #COVID19 i zakaz gry w UEFA Europa League nałożony przez UEFA.

Klub podkreślił, że znaczący wpływ na wynik finansowy uzyskany w minionym roku miało zawieszenie rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa. AC Milan w tym czasie nie notował przychodów z dnia meczowego oraz z działalności komercyjnej takiej jak klubowe muzeum czy oficjalny sklep kibica znajdujący się na stadionie San Siro.


Władze AC Milan podkreśliły jednak dobrą współpracę z Elliott Management (właściciel Klubu), który gwarantuje stabilność finansową oraz realizuje kolejne inwestycje. Efekty tych działań mają być widoczne już w najbliższej przyszłości.


10 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023