100 lat "żółtej koszulki lidera" Tour de France

Aktualizacja: 19 sie 2019

W tym roku podczas Tour de France będziemy obchodzić 100 lat najsłynniejszej żółtej koszulki.

Zółta koszulka lidera po raz pierwszy podczas wyścigu pojawiła się 19 lipca 1919 r. na ramionach Eugène Christophe i od tamtej pory stała się prawdziwym symbolem nie tylko Tour de France ale i całego sportu. W 2019 roku organizatorzy zadbali o odpowiednią oprawę tego jubileuszu i wraz z partnerem firmą le coq sportif przygotowali 20 unikalnych wersji żółtej koszulki, którą po każdym etapie będzie otrzymywał lider klasyfikacji generalnej.
Na koszulkach znajdować będą się zarówno symbole architektoniczne Francji oraz Belgii ale także sylwetki kolarzy, którzy w przeszłości wygrywali wyścig: Miguel Indurain, Eugène Christophe czy Eddy Merckx. Do oficjalnej sprzedaży trafią repliki z trzema motywami graficznymi14 wyświetlenia0 komentarz
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023