10 000 biletów w ogólnej sprzedaży

Aktualizacja: 2 mar 2020

UEFA (Union of European Football Associations) poinformowała, że ruszyła otwarta sprzedaż biletów na Finał Ligi Europy. Dostępnych będzie 10 000 wejściówek a ich zakup będzie możliwy od 28 lutego do 12 marca. Mecz finałowy odbędzie się 27 maja na stadionie w Gdańsku.

Liga Europy UEFA to międzynarodowy klubowy turniej piłki nożnej, organizowany przez Unię Europejskich Federacji Piłkarskich (UEFA), w którym biorą udział zespoły zajmujące czołowe lokaty w narodowych rozgrywkach najwyższego szczebla, z wyłączeniem drużyn biorących udział w Lidze Mistrzów. Utworzony został w 2009 roku jako kontynuacja Pucharu UEFA. Tegoroczny finał tych drugich co do wielkości klubowych rozgrywek w Europie odbędzie się na stadionie w Gdańsku. Bilety na to wydarzenie można już kupować w otwartej sprzedaży a dla kibiców udostępnionych zostało 10 000 wejściówek. Drużyny, które zagrają w finale otrzymają do podziału 20 000 biletów (10 000 dla każdego z finalistów). Po przeprowadzonych konsultacjach z niezależnym organem jakim jest Football Supporters Europe (FSE) UEFA ustaliła ceny w następujący sposób:


  • Kategoria 4: 40 EUR

  • Kategoria 3: 65 EUR

  • Kategoria 2: 90 EUR

  • Kategoria 1: 130 EUR

Bilety nie będą sprzedawane według zasady "kto pierwszy ten lepszy". Po zakończeniu otwartej sprzedaży zostanie przeprowadzone losowanie. Jedna osoba może ubiegać się maksymalnie o cztery bilety. Wylosowani szczęśliwcy zostaną poinformowani o tym fakcie mailowo do końca marca. Ciekawostką jest wprowadza przez UEFA tak zwana pula biletów „Flexi-Final”. Jest to specjalna oferta dla fanów konkretnych Klubów, które pozostały jeszcze w rywalizacji o grę w finale. Kibice tych drużyn mogą kupić bilety, jeśli jednak ich ukochana drużyna nie dotrze do finału środki za zakupioną wejściówkę zostaną zwrócone z potrąceniem 15% opłaty manipulacyjnej ( Bilety "Flexi -Final" to odrębna pula biletów).30 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Sport Creative

Sport Creative to miejsce gdzie sport spotyka biznes.

Sport w dzisiejszych czasach stał się nie tylko widowiskiem wywołującym ogromne emocje i heroiczną walką o trofea, ale także produktem oferowanym przez kluby i organizacje sportowe walczące o sponsorów i klientów jakimi są kibice. Zachęcamy państwa do odwiedzin strony, na której znaleźć można ofertę współpracy Sport Creative oraz blog gdzie publikujemy różne ciekawe informacje z zakresu marketingu sportowego i nie tylko.

  • Sport Creative Facebook
  • Sport Creative Twitter
  • LinkedIn Ikona społeczna
  • Sport Creative Instagram
  • Sport Creative TikTok
  • Sport Creative YouTube

Sport Creative. Pomorskie, Gdańsk 2023